SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Albayrak müjdesi kredi paketinde merak edilen soru: Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi yapılandırma yapacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan “Tarihi Kredi Destek Paketi” ile kredi faiz indirimi müjdesi vatandaşları heyecanlandırdı. Açıklamalarında kamu banka kredi faizlerinde tarihi faiz indirimi müjdesi veren Bakan Albayrak açıklamaları ile yüksek faiz oranında kredi çekenler, kredi yapılandırma gelecek mi sorusuna yanıt aramaya başladı. Kredi yapılandırma nasıl olur, ücreti ne kadar? Son dakika 2020 Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi yapılandırma müjdesi gelecek mi? Garanti ve Akbank kredi yapılandırma var mı? İşte yüksek faizli kredi çekenlerin merakla beklediği kredi yapılandırma ayrıntıları…

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2020 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Bakan Albayrak müjdesi kredi paketinde merak edilen soru: Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi yapılandırma yapacak mı?

Koronavirüs pandemisi ekonomik hasarlarına yönelik çalışmalarına başlatılan tarihi kredi paketi ayrıntıları belirginleşiyor! Müjdeyi veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhuriyet tarihinde görülmeyen kredi faiz indirimi müjdesini verdiği pakette ise yüksek faizli kredi çekenlere kredi yapılandırma müjdesi çıkar mı sorusu yanıt arıyor.KREDİ ERTELEME VE TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BEKLENTİLERİ TAM KARŞILAMADI!Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi ile Covid-19 salgınının ekonomik etkilerini bertaraf etmeyi amaçlayan ekonomi yönetimi, 6 ay ödemesiz temel ihtiyaç destek kredisi ve 3 ay kredi taksit erteleme desteklerini duyurmuştu. Başta dar gelirliler ve asgari ücretliler olmak üzere orta gelir düzeyine sahip vatandaşlar, tam anlamı ile beklediklerini bu iki destekte bulamadı.Hane geliri 5 Bin TL üzerinde olan vatandaşlar temel ihtiyaç destek kredisinden faydalanamazken, hali hazırda çekmiş oldukları yüksek faiz oranları kredilerde taksit erteleme istediklerinde çıkan maliyet nedeni ile kredi yapılandırma müjdesine odaklandılar.KREDİ YAPILANDIRMA MÜJDESİ YENİ KREDİ DESTEK PAKETİNDE GELECEK Mİ?Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni kredi destek paketi ile yüksek faizli kredi çekenlerde kredi yapılandırma beklentisi yeniden yükseldi! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sosyal ihtiyaç, taşıt ve konut kredisinde yapılacak faiz indirimleri ile Cumhuriyet Tarihi’nin en düşük faizli en uygun kredi kampanyası olacağını duyuran Bakan Albayrak açıklamaları, henüz kredi yapılandırma Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank açıklamalarını içermiyor.Bakan Albayrak tarafından kurulan, “Konutta Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uygun maliyetli uzun vadeli, farklı paketler olacak” yönünde açıklaması ise, kamu bankalarından konut kredisi yapılandırma müjdesi bekleyenleri heyecanlandırdı. Yeni düşük faizli ve uzun vadeli konut kredileri ile birlikte yüksek faizden konut kredisi çekenler için kredi yapılandırma müjdesi gelir mi?KREDİ PAKET DESTEKLERİNİN NİTELİĞİ ÖNEMLİ!Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üçlüsünün paylaşacağı en uygun kredi paketi niteliği, yapılandırma beklentileri önünde aşılması gereken önemli ayrıntı olarak yer alıyor. Zira, üç kamu bankası mevcut paketleri yeni kredi paketi olarak açıklarsa, kredi yapılandırma müjdesi beklentileri askıya alınabilir! Mevcut devlet bankaları konut kredisi paketlerinde gelecek faiz indirimi ise, kredi yapılandırma müjdesi önündeki ayrıntıyı halletmiş olacak.ÜÇ KAMU BANKASI EN SON NE ZAMAN KREDİ YAPILANDIRMA YAPTI?Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi kullanıcıları, en son 1 Ekim 2019 tarihinde konut kredisi yapılandırma fırsatından yararlandı. Konut kredi faiz oranlarının yüzde 0.99 seviyesine inmesi ile oluşan kamuoyu baskısı, üç devlet bankasının kredi yapılandırma kararı almasında etkili olmuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.