SON DAKİKA
Hava Durumu

Anadolu Bank Kredi Kartlarının Özellikleri ve Avantajları

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2019 11:56
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Anadolu Bank Kredi Kartlarının Özellikleri ve Avantajları

Anadolu Bank kredi kartlarının nitelikleri, her kredi kartı türüne göre değişiklik göstermektedir. Anadolu bank kredi kartları ile yapacağınız alışverişlerde gerçekleşecek olan taksitli ödeme ve uygun limitlerde birçok kredi kartı çeşidi mevcuttur. Bu kredi kartlarına sahip olan müşterileri pek çok ayrıcalık ve avantaj beklemektedir.Anadolu Bank Kredi Kartları Türleri
Kredi kartlarındaki çeşitlilik ile her bir kartın barındırdığı farklı özellikler bulunmaktadır. Bu çeşitlilikteki önemli olan etken kredi kartlarının her kesime hitap edebilmesidir. Her müşteri bu çeşitlilik içerisinde kendisine en uygun bulunan kartı seçerek başvuru yapabilmektedir. Anadolu Bank ile çeşitlendirilen kredi kartı türleri aşağıdaki gibidir:
 • Anadolu Bank Klasik World Kart
 • Anadolu Bank Gold World Kartı
 • Anadolu Bank Platinum World Kart
 • Anadolu Bank Kredi Kartı
 • Anadolu Bank Sanal World Kart
Anadolu Bank Klasik World Kart ile taksitli alışverişlerde bulunabilirsiniz. Yapacağınız harcamalar sonucunda kredi kartınızda Worldpuan birikmektedir. Bu biriken puanlarınızı banka ile anlaşması bulunan tüm işyerlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kartın standart limiti 1500 TL’ye kadar uzanabilmektedir. Bir diğer kredi kartı türü olan Anadolu Bank Gold World Kart’ın yüksek limiti bulunmaktadır. Standart olarak kartın limit aralığı 1500 TL ile 3500 TL arasındadır. Anadolu Bank Platinum World Kart ile gerek yurt içinde gerek yurt dışında bankacılık faaliyetlerinde ve yurt dışı seyahatlerde her türlü ihtiyacı gidermek amacıyla hazırlanmış bir karttır. Ayrıca bu kartın limiti 3500 TL ve üzeridir. Anadolu Bank Kredi Kartı sahibi olanlar yıllık kart ücreti ödememektedirler. Bu kartın özelliği ise yapılacak olan harcamalarda kartı peşin işlemlerde kullanabilmektesiniz. Yine bu kart ile birlikte Anadolu Bank ATM’lerine giderek nakit avans çekebilmektesiniz. Son olarak Anadolu Bank Sanal World kart, bir fiziki kart değildir. Yalnızca internet alışverişleri için tanımlanmış bir karttır. Bu kartın sanal limitini ise kendiniz belirleyebilmektesiniz.Anadolu Bank Kredi Kartlarının Özellikleri
Kredi kartlarının nitelikleri, birbirinden bağımsız olarak değişebilmektedir. Her bir kredi kartına tanımlanmış başlıca özellikler bulunmaktadır. Genel itibariyle Anadolu Bank’ın kredi kartlarının başlıca özellikleri şu şekildedir:
 • Anadolu Bank kredi kartı sahipleri World sistemine dahil 200.000 civarında işyerine giderek taksitli alışveriş yapabilir.
 • Bu işyerlerinden yapılacak olan alışverişler sonucunda World puan biriktirilebilir.
 • Bankanın kredi kartları; yurt içinde ve yurt dışında VISA ile Mastercard amblemi olan her yerde geçerlidir.
 • Vadesiz hesabınızdan aylık olarak kredi kartı ödemelerinizi otomatik bir biçimde yapabilirsiniz.
 • Limiti kendinizin belirleyebileceği ek kartlar çıkartabilirsiniz.
 • Anadolu Bank sanal kredi kartına, bankanın internet şubesi aracılığıyla istediğiniz zaman sahip olabilirsiniz.
 • Kazanacağınız her 1 World puan; 0.005 TL’ye denk gelmektedir.
Anadolu Bank Kredi Kartları Başvurusu
Kredi kartlarına müracaat için banka birden fazla yöntemi kart sahibi olmak isteyenlere sağlamaktadır. toplamda bankanın sunduğu 3 farklı başvuru yolu vardır. Bunlar şu şekildedir:
 • İnternet bankacılığı üzerinden online başvuru
 • Anadolu Bank şubeleri üzerinden başvuru
 • Telefon numarası ile başvuru
Bu alternatifler arasından ilki olan internet bankacılığını tercih etmeniz durumunda www.anadolubank.com.tr adresine tıklayarak üye girişi yapmanız gerekmektedir. Ardından kredi kartları bölümünden istediğiniz herhangi bir kredi kartı çeşidine tıklayarak başvur demeniz yeterlidir. İnternet üzerinden bu başvuruyu yaparken karşınıza bir başvuru formu çıkacaktır. Buradaki bölümleri sırasıyla doldurmanız ile başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Şayet şubeye giderek başvuru yapmak istiyorsanız; bankaya giderek kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz takdirde size yine bir başvuru formu getirecekler. Buradaki kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Son başvuru yöntemi olan telefon ile başvuru yolunu seçerseniz; 0850 222 55 50 numarasını tuşlayarak müşteri hizmetleri aracılığıyla kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.Anadolu Bank Kredi Kartı Başvuru Şartları
Kredi kartı başvuru koşulları, bankaların belirlediği standartlara göre değişmektedir. Fakat genel itibariyle bankalar aynı koşulların sağlanması konusunda mutabıktır. Bahsedeceğimiz belli başlı şartlara uygunluk yok ise banka kredi vermeye yanaşmayacaktır. Başlıca şartlar şu şekildedir:
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Aylık olarak düzenli bir gelir
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kredi notu
 • Borç ve limit durumu
Anadolu Bank Kredi Kartı Başvuru Evrakları
Kredi kartı müracaat evrakları, başvuru sürecinin önemli bir kısmını oluşturur. Bu evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde oluşturulması gerekmektedir. Genel itibariyle başvuru evrakları birçok banka tarafından paralellik gösterecek şekilde oluşturulmaktadır. Fakat bazı bankalar mevcut başvuru evraklarına ek olarak başka belgeler isteminde bulunabilir. Anadolu Bank’ın istemiş olduğu başvuru evrakları şu şekildedir:
 • Doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanan başvuru formu
 • TC kimlik belgesi fotokopisi
 • Gelir belgesi
Anadolu Bank Kredi Kartı Şifre Belirleme
Kredi kartı şifresi almak için birkaç yol bulunmaktadır. İlk olarak Anadolu Bank’ın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı şifrenizi almak istediğinizi belirterek yapabilirsiniz. Bu durumda banka size kısa bir süre içerisinde telefon numaranıza geçici bir şifreyi SMS yoluyla gönderecektir. Bir diğer yöntem ise internet bankacılığı yoludur. www.anadolubank.com.tr adresine tıklayarak giriş yaparsınız ve müşteri numaranız ile şifrenizi girerek kredi kartı şifre alma bölümüne tıklayarak bir şifre edinmiş olacaksınız. Kartınız için belirlediğiniz şifrenin aktif olması için Anadolu Bank’ın herhangi bir ATM’sine girerek bir kez işlem yapmanız halinde aktif olacaktır.Anadolu Bank Kredi Kartı Faiz Oranları
Kredi kartı faiz miktarı, yapılacak olan işleme göre değişebilmektedir. Faiz oranı,  kredilendirdiğiniz harcamalarınıza uygulanacak olan vergi ve fon harici aylık olağan faiz oranıdır. Anadolu Bank’ın kredi kartı faiz oranları şu şekildedir:
 • Kredi kartları faiz oranı %2. 15 civarındadır.
 • Kredi kartları nakit çekim faiz oranı %2. 15 oranındadır.
 • Kredi kartları nakit çekim ücreti nakit avans tutarının % 3.75’idir.
 • Anadolu Bank kredi kartları %2.65 civarındadır.
Anadolu Bank Kredi Kartı Yıllık Ücretleri
Kredi kartlarının yıllık aidat ücreti bulunmaktadır. Bu ücretlendirme her bir kredi kartına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılığın temel sebebi her bir kredi kartının farklı özelliklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Her bankanın kredi kartları aidatı banka içerisinde olduğu gibi diğer bankalar içerisinde de farklılık göstermektedir. Anadolu Bank kredi kartlarının yıllık ücretleri aşağıdaki gibidir:
 • Anadolu Bank Klasik World Kart ücreti 75 TL, ek kart ücreti 37 TL
 • Anadolu Bank Gold World Kart ücreti 93 TL, ek kart ücreti 43 TL
 • Anadolu Platinum World Kart ücreti 106 TL, ek kart ücreti 50 TL
 • Anadolu Bank Kredi kartı ücreti 0 TL, ek kart ücreti 0 TL
Anadolu Bank Kredi Kartı Teslim Süresi
Kredi kartı gönderilme süresi genel olarak minimum bir hafta ile maksimum 30 gün arasında değişiklik göstermektedir. Yapmış olduğunuz kredi başvurusunun onaylanmasının ardından 10 gün içerisinde banka kredi kartını bastırmaktadır. Sonraki aşamada ise kredi kartı kargoya verilecek ve bu işlem de en fazla 15 gün sürebilmektedir. Ancak başvuru formu doldurulurken yapılan herhangi bir yanlışlık kartın teslim süresini bir miktar uzatabilmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.