SON DAKİKA
Hava Durumu

Alternatifbank Telefon Numarası Güncelleme (Değiştirme) İşlemi 2019

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2019 12:48
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Alternatifbank Telefon Numarası Güncelleme (Değiştirme) İşlemi 2019

Alternatifbank telefon numarası güncelleştirme yöntemi olarak en yakın banka şubesine gidilmesi gösterilebilir. Bankaya verilen telefon numarasının güncel olması özellikle internetten alışveriş yapılabilmesi ya da internet şubelerine girilebilmesi için oldukça önemlidir. Cep telefonu numarası değişen kişilerin de bunu bankaya bildirmesi gereklidir. Alternatifbank telefon numarası güncelleme için başvurulacak yollardan bir tanesi banka şubesine gidilmesidir. Güvenlik önlemleri gereği pek çok bankacılık kanalı bu değişikliğin yapılabilmesi için kullanılamaz.Alternatifbank Telefon Numarası Güncelleme İçin Mobil Onay Kodu Alamıyorum Neden?
Mobil onay kodu alamama sebebi olarak gösterilebilecek en temel faktör cep telefonu bilgisinin güncel olmamasıdır. İnternet bankacılığına giriş yapılırken ya da internet şubesi ile işlem gerçekleştirilirken cep telefonuna tek kullanımlık mobil onay kodu gönderilir. Bu kodun yazılmasının ardından işlem yapılabilmesi mümkün olur. Ayrıca yine kredi kartı ya da banka kartı kullanılarak internetten alışveriş yapacak olan kişilerin de bu mobil onay kodunu alabiliyor olması gereklidir. Şayet cep telefonu bilgisi değişmiş ve bu da bankaya bildirilmemişse yeni telefon numarasına mobil onay kodu gönderilemeyecektir. Bu da internet üzerinden işlem yapılamayacak olması anlamına gelir. Bu yüzden de telefonu değişen kişiler vakit kaybetmeden bunu Alternatifbank’a bildirmelidir.Şubeye Giderek Nasıl Telefon Bilgimi Güncellerim?
Telefon numarası güncellemek için şubeye gitmek başvurulabilecek en temel yöntemlerden bir tanesidir. Alternatifbank’ta kayıtlı olan telefon numarasını değiştirmek isteyen kişiler bankanın şubesine gidebilir. Bu değişikliğin yapılabilmesi için ilk olarak gişe işlemleri sırası alınmalıdır. Daha sonrasında bankanın müşteri temsilcisine durum bildirilmeli ve telefon numarası güncellemesi talep edilmelidir. Alternatifbank telefon numarası güncellemesinin yapılabilmesi için de müşteri temsilcisi size bir form verecektir. Bu formun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gereklidir. Daha sonrasında banka çalışanı bu form ile beraber gerekli işlemleri başlatacaktır. Farklı birisinin adına telefon numarası güncellemesi yapılabilmesi mümkün değildir. Bundan dolayı banka şubesine bizzat başvurulmalı ve değişiklik talebinde bulunulmalıdır.Telefon Numarası Değişikliğini Evden Yapabilir Miyim?
Telefon numarası güncellemesini evden yapmak için bankanın çağrı merkezi aranmalıdır. Alternatifbank şubesi fazla olan bir banka değildir. Özellikle İstanbul dışında olan kişilerin banka şubesi bulması mümkün değildir. Bu yüzden telefon numarası güncellemesinin şubeye gitmeden yapılması Alternatifbank müşterileri için en iyi yollardan bir tanesidir. Bunun için de bankanın çağrı merkezi ile iletişime geçilmesi gereklidir. Alternatifbank çağrı merkezi numarası da 444 00 55’tir. Bunun yanı sıra 0850 225 00 55 numaralı hat da yine Alternatifbank’a ait olan çağrı merkezinin telefonudur. Bu iki numara ile banka, müşterilerine 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Bu yüzden istenilen saatte Alternatifbank çağrı merkezi aranabilir ve cep telefon numarası değişikliği talep edilebilir.İnternet Bankacılığı İle Telefon Numarası Güncelleyebilir Miyim?
Telefon numarası güncellemek için internet bankacılığının kullanılabilmesi mümkün değildir. İnternet bankacılığına girilebilmesi için telefon numarasının güncel olması gereklidir. Bu bilgi güncel değilse mobil onay kodu gönderilemeyeceği için internet şubesine girilebilmesi de mümkün değildir. Bu yüzden de internet bankacılığı ile telefon numarası değiştirilemez. Bunun yanı sıra ATM’lerden de telefon numarası güncellemesi yapılamıyor. Bunun da nedeni bankanın aldığı güvenlik önlemleridir. Alternatifbank telefon numarası güncellemesi için şubenin dışında yalnızca çağrı merkezine başvurulabilir. Bu iki yöntemin dışında telefon değişikliği talebinde bulunulamaz. Banka ilk olarak sizin gerçek müşteri olduğunuza emin olur daha sonrasında bu bilginin değiştirilebilmesine izin verir. Bu yüzden de ATM’lerden bilgi değişikliği gerçekleştirilemez.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.