SON DAKİKA
Hava Durumu

Albaraka Kredi Kartlarının Özellikleri ve Avantajları

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2019 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Albaraka Kredi Kartlarının Özellikleri ve Avantajları

Albaraka kredi kartının nitelikleri ile alışveriş anlamında müşterilerine birçok fayda sağlamaktadır. Çağın bir gerekliliği olan bu kredi kartları Albaraka bankası ile çeşitlenerek kredi kartı kullanmak isteyen müşterilere farklı alternatifler oluşturmuştur. Bankanın sunmuş olduğu her bir kredi kartında farklı özellikler ve avantajlar bulunmaktadır. Albaraka kredi kartları ile yapacağınız alışverişlerde birçok ekstra puan da kazanmak mevcuttur.Albaraka Kredi Kartı Çeşitleri
Albaraka kredi kartı türleri ile kart sahibi olmak isteyen müşteriler bu kartlar arasından kendilerine en uygun olan kartı seçerek kolaylıkla başvuruda bulunabilmektedirler. Bu sayede her kesimden olan çeşitliliğe hitap edilebilmektedir. Albaraka kredi kartı çeşitleri aşağıdaki gibidir:
 • World Platinum Kart
 • World Gold Kart
 • World Klasik Kart
 • World Sanal Kart
Albaraka Kredi Kartlarının Özellikleri
Kredi kartı nitelikleri, kart sahibi olmayı arzulayan müşteriler tarafından bilinmesi gerekmektedir. kartların sahip olduğu özelliklerin bilinmesi halinde kart başvurusunda bulunacak olan kişiler hangi kartı seçmek istedikleri hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Albaraka kredi kartlarının başlıca özellikleri şu şekildedir:
 • World Platınum kredi kartı sayesinde “Asistans Hizmetleri’nden” yararlanabilirsiniz. Böylece yol, seyahat, sağlık gibi alanlarda bu kart sayesinde avantajlı konuma geçmiş olmaktasınız. Ayrıca bu kart ile yapacağınız alışverişler sonucunda kartınıza Worldpuan birikecektir. Bu kazandığınız puanları bankanın anlaşmalı bulunduğu işyerlerinde kolaylıkla harcayabilirsiniz.
 • Bir diğer kart olan World Gold Kart ile Albaraka bankasının anlaşmalı olduğu yerlerden yüksek vade sayısı ile taksitli alışveriş yapabilmektesiniz. Bu kart ile yapacağınız alışverişler sonucunda Worldpuan kazanabilirsiniz.
 • Albaraka bankasının sunmuş olduğu bir diğer kredi kartı ise World Klasik Kart’tır. Bu kart ile birlikte temassız özelliğini kullanarak alışveriş yapabilmektesiniz. Almak istediğiniz ürünlerde bu kart taksit imkanı sağlamaktadır. Harcama yaptıkça Worldpuan kazanabilir ve anlaşmalı işyerlerinde kullanılabilirsiniz.
 • Son olarak bankanın sunduğu bir diğer kart World sanal karttır. Bu kartın herhangi bir ücreti bulunmamaktadır. Diğer kartlardan ayrılan özelliği ise bu kart ile internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde fiziki bilgileri koruyarak 3D Secure ile güvenli harcamalar yapabilmektesiniz.
Albaraka Kredi Kartlarının Avantajları
Albaraka kredi kartları avantajları, kredi kartlarının çeşitliliğine göre farklılık göstermektedir. Bu kredi kartlarından herhangi birine sahip olmak isteyen müşteriler bankanın sağladıkları avantajlardan haberdar olmalı sağlıklı bir seçim yapmak anlamında önemli olacaktır. Başlıca bu bankanın kredi kartı avantajları şu şekildedir:
 • Yapacağınız alışverişlerde Worldpuan kazanabilirsiniz. Bu kazandığınız puanları banka ile anlaşmaları olan işyerlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Bu bankanın kredi kartları faizsiz olma özelliğine sahiptir.
 • Banka müşterilerine bu kartlar aracılığıyla nakit avans çekimi imkanı sağlamaktadır.
 • Albaraka kredi kartlarına göre farklılık gösterecek şekilde vade taksit imkanı sağlamaktadır.
 • Bu bankanın asgari ödeme oranı harcamalarınızın %100’üne tekabül etmektedir. Başka bir deyişle bankanın asgari ödeme tutarı bulunmamaktadır.
 • Bu kredi kartları ile yapacağınız her 10 TL’lik alışverişlerinizde 1 adet Worlpuan kazanmış olacaksınız.
 • Albaraka kredi kartları ile tüm World kampanyalarından faydalanabilirsiniz.
ALbaraka Kredi Kartları Başvurusu
Kredi kartlarına müracaat için banka bu başvuru yöntemlerini çeşitlendirmektedir. Bu çeşitlilik sayesinde kolayca kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunabileceğiniz yöntemler:
 • Şube üzerinden başvuru
 • Telefon bankacılığı ile başvuru
 • İnternet bankacılığı üzerinden başvuru
Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer şubeye giderek kredi kartı başvurusunda bulunmak istiyorsanız; gittiğiniz şubede kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz takdirde size bir başvuru formu vereceklerdir. Bu başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde başvurunuz işleme alınacaktır. Bir diğer yöntem olan telefon bankacılığı sayesinde 0850 222 5 666 numarasını arayarak Albaraka müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve bu şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Son olarak kredi kartı başvuru yapmak isteyen müşteriler internet bankacılığı üzerinden; www.albaraka.com.tr adresine tıklayarak kredi kartı bölümünden kendinize uygun olan kartı seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bu başvuru yöntemleri arasından sadece SMS yoluyla başvuru hizmeti bulunmamaktadır. Yapacağınız kredi kartı başvurusu neticesinde banka size kısa bir süre içersisinde olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlayacaktır.Albaraka Kredi Kartları Başvuru Şartları
Kredi kartı başvuru koşulları birkaç taneyle sabittir. Başvuru şartları genellikle çoğu bankada paralellik göstermektedir. Başlıca başvuru şartları aşağıdaki gibidir:
 • 18 yaşındı doldurmuş olmak
 • Aylık olarak düzenli bir gelire sahip olmak
 • Başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurmuş olmak
 • Son olarak nüfus cüzdanı fotokopisi
Banka yapmış olduğunuz başvuruyu ön değerlendirmeden geçirecektir. Bu değerlendirmeyi yaparken sizin kredi notunuza bakacaktır. Eğer kredi notunuz risk grubu içerisindeyse banka size kredi vermeye yanaşmayacaktır. Ayrıca banka, kredi başvurusunda bulunan kişilerin aylık geliri olmasını önemsemektedir. Çünkü müşterilerin yapmış olduğu harcamaların sonunda gerçekleştirecekleri ödemeyi yapabilecek konumda olmaları banka adına önemli bir durumdur. Ayrıca ev hanımları ve öğrenciler kredi kartı başvurusunda bulunacaklarsa bir garantör edinmeleri gereklidir. Kısacası bir kefil sahibi olmaları gerekmektedir.Albaraka Kredi Kartları Yıllık Ücretleri
Kredi kartlarının senelik aidatları bulunmaktadır. Bu yıllık aidat ücretleri her bankanın farklı olabilmektedir. Bankanı kendi içeriğinde bulunan kredi kartlarının da farklı opsiyonları olmasından dolayı her kredi kartının başkalaşmış şekilde aidat ücreti bulunmaktadır. Albaraka bankasının kredi kartları yıllık ücretleri şu şekildedir:
 • Albaraka Visa Platinum 90 TL
 • Albaraka Mastercard Platinum 90 TL
 • Albaraka Visa Gold 80 TL
 • Albaraka Mastercard Gold 0 TL
 • Albaraka Visa Klasik 70 TL
 • Albaraka Visa Business 0 TL
 • Albaraka Visa Business 0 TL
Albaraka Kredi Kartları Şifre Edinme
Kredi Kartı şifre alma işlemi için bankanın sunmuş olduğu iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon bankacılığı olup diğeri ise internet bankacılığı yoluyladır. Telefon bankacılığı yoluyla şifre edinmek istemeniz durumunda 444 5 666 numarasını arayabilirsiniz. Şifre/parola işlemleri için 2’yi tuşlamalısınız. Ardından kredi kartı şifre belirleme işlemi için 3’ü tuşlayarak yeni aldığınız kartın şifresini belirleyebilirsiniz. Bir diğer adım ise internet bankacılığıdır. Albaraka’ nın internet sitesine girerek müşteri numaranızı ve şifrenizi girin. Ardından tek kullanımlık şifrenizi girin. Şifre tanımlamaları bölümüne tıklatın. Son bir işlem olarak kredi kartı şifre değiştirme menüsüne girerek yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Yeni almış olduğunuz kredi kartına şifresini belirledikten sonra şifrenin aktif hale gelmesi gerekmektedir. bunun için bankanın herhangi bir ATM’lerde kartı bir kere kullanmanız halinde şifre aktif hale gelecektir.Albaraka Kredi Kartı Edinme Süresi
Kredi kartı alma süreci genellikle minimum bir hafta ile maksimum 30 gün aralığında sürmektedir. Bankaya yaptığınız başvurunun ardından bankanın onaylama yapması halinde kredi kartınız basılarak 10 gün içerisinde hazırlanmaktadır. Kartın basılmasının akabinde kredi kartınız kargoya verilir. Kargodaki süreç maksimum 15 gün sürmektedir. Evinin adresi merkezde olan müşteriler kartlarını taşrada oturan müşterilere göre biraz daha erken edinebilmektedir. Taşrada olan müşteriler için en fazla gecikme 3 gün sürmektedir. Bunların dışında kredi kartı başvuru formunu doldururken eksik ya da yanlış bilgiler vermeniz halinde kartınızı edinme süreciniz biraz daha gecikecektir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.