SON DAKİKA
Hava Durumu

Akbank Telefon Numarası Güncelleme (Değiştirme) İşlemi 2019

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2019 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Akbank Telefon Numarası Güncelleme (Değiştirme) İşlemi 2019

Akbank telefon bilgisini güncellemenin yolu olarak müşteri hizmetleri gösterilebilir. Akbank’a kayıtlı olan telefon numarası değişen kişiler bunu bankaya bildirmelidir. Cep telefonu bilgisini değiştirebilmek için de başvurulabilecek çeşitli yöntemler mevcuttur. Ancak güvenlik önlemleri gereği bankanı her kanalından bu işlemin yapılabilmesi mümkün değildir. Akbank telefon numarası güncelleme için de insanların en çok başvurduğu yöntem bankanın müşteri hizmetlerini aramaktır.Telefon Numarası Güncelleme Neden Önemli?
Akbank telefon numarası güncellemenin önemi özellikle internet bankacılığı ile işlem yapmaya devam edebilmek için gerekli olmasından dolayı oldukça fazladır. İnternet bankacılığına girerken banka cep telefonuna mobil onay şifresi gönderir. Bu şifre olmadan da internet bankacılığına girebilmek mümkün değildir. Ayrıca mobil şube aracılığıyla işlem yapılırken de yine cep telefonuna tek kullanımlık şifrenin gönderilmesi gereklidir. Bu şifrenin gönderilememesi herhangi bir işlemin de yapılamayacağı anlamı taşır. Bu yüzden de bankada güncel olan telefon numarasının kayıtlı olması gerekir. Şayet müşteri daha önceden bankaya verdiği telefonu artık kullanmıyorsa bunun için bilgilerini güncellemesi şarttır. Bilginin güncellenmediği durumlarda banka tek kullanımlık mobil onay şifresini cep telefonuna gönderemeyecek bu da işlemlerin gerçekleştirilmesinin önüne geçecektir.Banka Şubesi ile Telefon Numarası Güncelleme
Telefon numarası güncellemesi için şubeye gidilmesi başvurulabilecek en temel yöntemlerden bir tanesidir. Cep telefonu numarasında değişiklik olan kişiler banka şubesine başvurabilir ve yeni cep telefonunun kayıt edilmesini isteyebilir. Bunun için de şube çalışanı sizden bir form doldurmanızı isteyecek ve bilgi güncelleştirme işlemini tamamlayacaktır. Cep telefonu numarası değişikliğinin yanı sıra sim kartını da değiştiren kişiler bu durumu yine banka şubesine bildirmelidir. Yeni bir sim kart alan kişilerin bu kartları bloklanır. İşlem yapmaya devam edebilmek için de bu blokenin kaldırılması şarttır. Akbank telefon numarası güncellemenin yanı sıra bloke kaldırma işlemi de yine banka şubelerinden yapılabilir.Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Telefon Bilgisi Değiştirme
Telefon numarası güncellemesini müşteri hizmetleri ile yapma banka şubesine kadar gitmek istemeyen kişilerin başvurabilecekleri bir yöntemdir. Bankaya kayıtlı bir bilginin şubeye giderek değiştirilebilmesi için gişe sırası beklenmesi gereklidir. Bu sırayı beklemek istemiyorum diyen kişiler de Akbank’ın müşteri hizmetlerini arayabilir. Böyle bir durumda iletişime geçilebilecek Akbank’ın çağrı merkezi numarasından bir tanesi 444 25 25’tir. Bir diğer numara ise 0850 222 25 25’dir. Bu iki numaradan herhangi bir tanesi aranarak telefon bilgisi güncelleme talebi iletilebilir. Çağrı merkezi çalışanları da güvenlik gereği size birkaç soru sorduktan sonra talebinizi işleme alır. Bu şekilde evden dahi çıkmadan telefon numarası güncelleme işlemi gerçekleştirilebilir. Ayrıca yine sim kart blokesi kaldırma işlemi de Akbank çağrı merkezi aracılığıyla yapılabilir.ATM’den Telefon Numarası Güncelleyebilmek Mümkün Mü?
Telefon numarası güncellemesi için ATM’ler tercih edilebilecek adreslerden birisi değildir. Bankaya kayıtlı cep telefonu bankacılık işlemlerinin en kilit faktörlerinden bir tanesidir. Bundan dolayı da bu bilgi oldukça önemlidir. Bu kadar önemli olan bir bilginin dolandırıcıların hedefi olmaması adına da ATM’den telefon bilgisi güncelleştirmesi yapılabilmesi mümkün değildir. Banka telefon numarasını değiştirecek olan kişinin hesap sahibi olduğuna emin olmak istiyor. Bu yüzden de Akbank telefon numarası güncellemenin yapılabilmesi için banka şubesine gidilmeli ya da çağrı merkezi aranmalıdır. Yalnızca bu iki yöntemin daha güvenli olmasından dolayı işlemler de bu şekilde yapılabilir. ATM’lerde bu işlemin yapılabiliyor olması halinde kartın ve tüm bilgilerin dolandırıcıların eline geçmesi ihtimali de artar. Bundan dolayı da banka bu şekilde telefon bilgisini güncellemeye izin vermez.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.