SON DAKİKA
Hava Durumu

Akbank Satılık Gayrimenkuller 2019

Haber Giriş Tarihi: 23.09.2019 12:22
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Akbank Satılık Gayrimenkuller 2019

2019’da Akbank Satılık Gayrimenkulleri internet sitesinde listelenmekte olup, ilanlar ile ilgilenenler internet sitesi üzerinden teklif sunabilmektedir. Akbank’ın pek çok bölgede, kredi borçlarını ödeyemeyen müşterilerinden alıkoyduğu gayrimenkuller bulunmakta ve bu listede görüntülenmektedir.Akbank Satılık Gayrimenkullere teklif verebilmek için gereken kullanıcı adı gerçek kişiler için T.C. Kimlik Numarasıyken tüzel kişilikler için vergi numarası olmaktadır.Gayrimenkullere teklif verirken çok dikkatli olmak gerekmektedir. İnternet sitesinde listelenen gayrimenkullerin fotoğraf bilgileri, genel bilgi niteliği taşımakta olup gayrimenkulle ilgili herhangi bir aksilik olması durumunda banka herhangi bir yükümlülük kabul etmemektedir.Müşterinin alınacak gayrimenkul her neyse gezip görmesi, eksiklerini tespit etmesi, gayrimenkulle ilgili resmi kayıt ile tapu kayıtları dahil her türlü inceleme ve araştırmayı yapmış ve kabul etmiş olması önem arz etmekte olup; teklif verdiğinde bu hususları kabul etmiş sayılmaktadır. Verilen teklifin bu tür durumlarda geri çekilmesinin mümkün olmamasına ek olarak; müşteri, gayrimenkulün kusurları ile genel bilgilerde verilen fotoğraflar ve bilgiler ile gerçekteki vaziyeti arasındaki farklardan kaçınamayacak ve gayrimenkulün kusurlarının giderilmesi için bankadan talepte bulunamayacaktır.Akbank Gayrimenkullere Nasıl Başvuru Yapılır?
Akbank’tan satılığa çıkmış Gayrimenkullere teklif vermek için banka şubelerine gidip Satış Bedelinin %10 kadarının hesaplanıp yatırılması ve “AKBANK TA.Ş. GAYRİMENKUL SATIŞ ŞARTNAMESİ’nin her sayfasının tek tek imzalanması gerekmektedir.Sadece teminatı yatırılan gayrimenkul için teklif verilebilmektedir. Yatırılmış olan teminat bedelleri şu durumlarda geri ödenmektedir.
 • İhale sona erdiğinde satış başka birine yapıldıysa
 • İhale başladığında herhangi bir teklif vermekten vazgeçen ve bunu yazılı dilekçe ile bankaya bildiren kişilere
 • Satılığa çıkan gayrimenkulün ihalesi iptal edildiğinde
 • Müşteri teminat bedelini eksik yatırdığında veya ihaleye katılımına müsaade verilmediğinde
Akbank Satılık Gayrimenkullere Başvuru İçin Gereken Belgeler
Akbank Satılığa çıkmış gayrimenkullere başvuruda talep edilen belgeler aşağıda sıralanmıştır.
 • %10’luk teminatın yatırıldığına dair dekont
 • AKBANK TA.Ş. GAYRİMENKUL SATIŞ ŞARTNAMESİ
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tüzel kişiler için; AKBANK TA.Ş. GAYRİMENKUL SATIŞ ŞARTNAMESİ’ni imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğunu gösterir en son tarihli imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve vergi levhası fotokopilerinin şubemize teslim edilmesi gerekmektedir.
Tüm bu işlemlerden sonra müşterinin Akbank Satılık Gayrimenkuller listesinden teminatı ödenmiş taşınmaz mala teklif vermesi gerekmektedir.Akbank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?
Müşterilerin satılık Akbank gayrimenkullerine teklif vermeleri şu şekilde gerçekleşmektedir:
 • Gerekli şartları sağlayan müşterilerin istenen evraklar ile banka şubesine yapmış oldukları başvuruları standart incelemelerden geçip onay aldıktan sonra, müşterinin şubeye kayıtlı cep telefonuna Gayrimenkul Satış Yönetimi Sistemine giriş için gereken şifre iletilmektedir.
 • Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giren müşteriler teklif teminatını ödedikleri gayrimenkule teklif verebilecektir.
 • Bankaya ödemeler peşin olarak yapılmakla birlikte banka tarafından taksitlendirilmesi isteniyorsa, Banka’nın olağan kredilendirme süreci doğrultusunda alıcı, Banka’ya kredi başvurusunda bulunma imkânına sahip olabilecektir. Kredi başvuruları, Akbank kredi kriter ve prosedürleri çerçevesinde değerlendirilecektir.
Akbank Satılık Gayrimenkuller İçin İhale Nasıl Gerçekleşmektedir?
Akbank satılık gayrimenkuller için ihalenin gerçekleşmesi ihale süresinin işlemeye başlamasından sonra olmaktadır. Verilen ilk teklif ile birlikte süre akmaya başlayacaktır. Süre başladığında verilen teklifler internet sayfasında tüm kullanıcılar tarafından görülebilmekte olup, şartları sağlayan kullanıcılar teklif verebilmektedir.Akbank Satılık Gayrimenkuller İçin İhale Süresi Ne Kadardır?
Akbank tarafından satılığa çıkan gayrimenkuller için ihale süresi yedi gün olup son 30 dakika kala daha yüksek bir teklif verildiği takdirde ihale süresi 12 saat uzamaktadır. 30 dakika kala başka yüksek teklif gelmezse ihale sonlanmaktadır. Akbank Satılık Gayrimenkulleri listelendikten sonra ihale verilen ilk teklifle başlamaktadır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.