SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 PTT Emekli Kredisi Veren 7 Banka ve Faiz Oranları Neler? Başvurusu, Yaş Sınırı ve Şartları

PTT, 2020 yılında da emeklilere uygun faizli ya da katılım bankaları üzerinden faizsiz kredi vermeye devam edecek. PTT emekli kredisi için anlaşmalı 7 banka bulunmaktadır. Emekli vatandaşlar PTT kredisi için Aktifbank, ING Bank, TEB, Odeabank, Burgan Bank, Fibabanka ve Denizbank üzerinden başvuru yapabilirler. PTT'in emekliler için sağladığı bu avantajlı kredinin yaş sınırını, şartlarını, başvuru yollarını ve evraklarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2019 18:50
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 PTT Emekli Kredisi Veren 7 Banka ve Faiz Oranları Neler? Başvurusu, Yaş Sınırı ve Şartları

PTT, emeklilere kredi vermeye 2020 yılında da devam ediyor. PTT, Türkiye’nin en eski kurumlarından biridir. PTT’nin vatandaşlara verdiği hizmetlerden biri de emeklilere sunduğu kredi avantajıdır.Kamusal bağları olduğu için emeklinin güvendiği ve tereddütsüz kredi çekebildiği önemli kurulumlardandır. Anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla emekliye uygun faizli krediler vermektedir.PTT emekli kredisi veren bankalar 60 bin TL üst limite kadar kredi vermektedir. Ancak birçok bankanın belirli yaş sınırlamaları vardır. Belirtilen yaş sınırını geçen emeklilerin kredi başvurusu reddedilir. 2020 PTT EMEKLİ KREDİSİ NEDİR? (Başvuru Süreci)


Emekli kredisi, bilhassa SSK ve Bağ-Kur emeklileri için verilen bir kredidir. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar, başvuru yapan emeklilere uygun faiz oranlarıyla kredi verir. PTT aracılığıyla verilen krediler “ihtiyaç kredisi” veya “normal ihtiyaç” kredisi gibi verilir.Bu bankalar, ihtiyaç kredilerine benzer bir şekilde emeklilere 60 ay vadeye kadar ödeme imkânı sunar. Finansal bir desteğe ihtiyaç duyan emekliler, en yakın PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilir.Başvuru esnasında T.C kimlik kartı ve başvuru formunu doldurmaları yeterli olacaktır. Başvurunun kabul edilmesi için kredi notunun iyi olması gerekir. PTT kredi verirken, başvuruda bulunan emeklinin kredi puanın iyi olup olmadığını da göz önünde bulunduracaktır.Eğer başvuru olumlu sonuçlanırsa, talep edilen nakit para, PTT şubesinden direkt olarak çekilebilir.PTT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR? (2020 GÜNCEL LİSTE)


PTT kredisi veren bankalar, faiz oranları, yaş sınırı ve kredi üst limitleri şu şekildedir:  • Aktifbank, emeklilere %1,89 faiz oranla, 80 yaş üst sınırına kadar, 60.000 TL üst limitli ve 36 ay vadeyle kredi verir.
  • İNG Bank emeklilere, %1,09 faiz oranıyla, 75 yaş sınırına kadar, 45.000 TL üst limitli ve 36 ay vadeyle kredi verir.
  • TEB emeklilere, %1,08 faiz oranıyla, 70 aş sınırına kadar, 40.000 TL üst limitli kredi ve 36 ay vadeyle verir.
  • Odeabank emeklilere, %1,73 faiz oranıyla, 75 yaş sınırına kadar, 55.000 TL üst limitli ve 36 ay vadeyle kredi verir.
  • Burgan Bank emeklilere, %1,32 faiz oranıyla, 84 yaş sınırına kadar, 55.000 TL üst limitli ve 36 ay vadeyle kredi verir.
  • Fibabanka emeklilere, %1,45 faiz oranıyla, 80 yaş sınırına kadar, 30.000 TL üst limitli ve 36 ay vadeyle kredi verir.
  • Denizbank emeklilere, %1,59 faiz oranıyla, 80 yaş sınırına kadar, 40.000 TL üst limitli kredi verir.


PTT Üzerinden Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Bankalar Hangileridir?

PTT ile anlaşmalı olup PTT üzerinden faizsiz kredi veren birçok kamu ve özel bankalar vardır. Bu bankalar; Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası Türkiye Finans Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası’dır.PTT EMEKLİ KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?


PTT emekli kredisi alabilmek için sağlanması gereken şartlar şunlardır:•    Başvuruda bulunan emeklinin herhangi bir kredi borcu ya da icra takibi durumu olmaması gerekir.
•    Emekli 75-85 arası yaş sınırı geçmemelidir. 
•    Başvuran emekli çalışıyorsa, çalıştığını ispat eden bir belge getirmesi gerekir.
•    Başvuran emekli eğer ihtiyaç kredisi çekecekse 36 ay vadede geri ödemesini yapar. Ancak taşıt kredisi çekecekse 48 ay vadeye geri ödemesini yapar.
•    Çekilen kredinin taksitleri, emekli maaşının yarısını geçmemelidir.
•    Eğer ipotek temin edilecekse, başvuran kişinin eşinin rızasını aldığına dair bir belge getirmelidir.PTT’den Maaşını Alan Emekliler Kredi Çekmek İçin Avantaja Sahip Mi?

PTT’den emekli maaşını alan emeklilerin, PTT kredisi veren bankalardan kredi çekebilmesi daha kolaydır. Emekli maaşını, PTT’den çeken emeklilerden istenen şartlar arasında; kredi notunun kredi çekmek için yeterli olması, maaşının yarısının taksiti karşılayabilmesi ve 84 yaş sınırını geçmemesi şartı bulunmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.