SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Öğrenciye Kredi Veren Bankalar, Şartları ve Limitleri

Öğrencilere kredi veren bankalar, 2020 yılında da eğitim hayatına devam eden gençlere belirli limitlerde kredi vermeyi sürdürecek. Akbank, İş Bankası, HSBC, Denizbank ve Burganbank cazip koşullarda öğrencilere kredi veriyor. Bankaların sundukları öğrenci kredisiyle alakalı detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2020 22:43
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Öğrenciye Kredi Veren Bankalar, Şartları ve Limitleri

2020’de öğrenci kredisi veren bankalar başta kamu bankaları olmak üzere bazı özel bankalar olarak karşımıza çıkıyor. Öğrenciye kredi veren bankalar genellikle bu kredileri çok düşük tutarlı ve öğrencileri desteklemek amacıyla masrafsız ve düşük faizli olarak yapıyorlar. Öğrenciye verilen krediler içerisinde en bilineni devlet destekli ve ertelemeli geri ödemeli olarak verilen öğrenim kredisi. Ancak bu kredi tipi daha çok banka kredisi olmaktan ziyade bir tür sübvansiyon niteliğinde.Öğrenciye Verilen Kredilere Nasıl Başvurulur?


Banka kredisine başvurmak isteyen öğrencilerin yapması gereken öncellikle ihtiyaçları dahilinde kredi veren bankayı bulmak olmalı. Bugün tüm bankalar öğrencilere veya çalışmayanlara kredi vermeyebiliyor. Diğer yandan kredi veren bankalar da bu kredileri belirli bazı temel şartların sağlanması halinde verebiliyor. Aslında öğrenci olmak öğrenci kredisi adı altında verilen kredileri almak için ön koşul olabilirken özellikle özel bankalar için bankanın müşterisi olmak veya kefil göstermek daha önemli olabiliyor. Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar listemizi de inceleyebilirsiniz.Öğrenciye Verilen Kredilerde Aranan Şartlar Nelerdir?

Bankaların verdikleri öğrenci kredilerinde aranan başlıca şart bu kredilerin tüketici kredisi kapsamında ve ticari olmayan amaçlarla alınmasıdır. Öğrenciye kredi veren bankalar genellikle aşağıdaki şartları arıyorlar: • Kredi talep eden kişinin öğrenim durumu ne olursa olsun 18 yaşını doldurmuş olması.
 • Kredi talep edenin ancak hesabının olduğu, kredi kartı veya ek kart gibi ürünlerini kullandığı ve özet olarak müşterisi olduğu bankaya kredi başvurusu yapması.
 • Kredi tutarının yıllık net asgari ücret tutarını aşmaması.
 • Kredi vadesinin en fazla 24 ay veya bazı bankalar için 18 ay vadeli olması.
 • Kredi vadesinin öğrencinin öğrenim durumunun doğal koşullarda sona ereceği tarihin ötesinde olmaması.
 • Kredi türüne göre maaşlı bir kefil gösterilmesi.
 • Kredi talep eden öğrencinin sabit bir ikametgah yanında öğrenim durumunu belgelemesi.


2020’de Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Veriyor?


Öğrencilerin 2020’de kredi alabileceği bankaları şu şekilde sıralayabiliriz: • Akbank 2020 yılında üniversite öğrencilerine yönelik 10.000 TL limitli kredi sağlıyor.
 • İş Bankası banka kartı olan öğrencilere 500 TL limitli kredili mevduat hesabının yanında 5.000 TL’ye kadar 12 ay vadeli kredi veriyor.
 • HSCB kredi kartı olan tüm öğrencilerin kredi kartlarının serbest limitleri kadar 12 vadeli ve düşük faizli kredi imkanı sunuyor.
 • Denizbank üniversite öğrencilerine kefilsiz 5.000 TL ve kefili olarak 20.000 TL’ye kadar eğitim ve destek kredisi sağlıyor.
 • Burganbank özellikle yurt dışında master veya doktora yapmak için finansman arayan öğrencilere sıfır faizli ve USD veya Euro cinsinden 24 ay vadeli kredi veriyor. İsteyen kişiler kredi ödemelerini 1 yıl boyunca erteleme imkanına da sahip.


QNB Finansbank Öğrenci Kredisi Şartları

Öğrencilerin Finansbank’tan öğrenim kredisi almaları için yerine getirmeleri gereken ilk şart alacakları kredinin öğrenim durumları ile ilişkili olmasıdır. Finansbank üniversite öğrencilerine aylık %0,99 gibi cazip faiz oranları ile 5.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Öğrenciye kredi veren bankalar içerisinde bilhassa QNB Finansbank kredi taleplerine en hızlı cevap veren ve bu konuda en esnek banka.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.