SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 gelir belgesiz, maaş bordrosuz kredi veren bankalar listesi (en güncel veriler)

2020 yılında gelir belgesiz, maaş bordrosuz kredi veren bankalar nakit desteğine devam edecek. Gelir belgesi göstermeden kredi kullanmak istiyorsanız kredi alabileceğiniz bankaları ve güncel şartlarını inceleyebilirsiniz. Maaş bordrosuz kredi veren bankaların güncel faiz oranları ve vade seçenekleri de yazımızda.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2020 16:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 gelir belgesiz, maaş bordrosuz kredi veren bankalar listesi (en güncel veriler)

2020’de maaş bordrosu olmayanların kredi alabileceği bankalar ihtiyaç sahiplerine teminatlı veya teminatsız olarak kredi sağlayabiliyorlar. Maaş bordrosuz kredi veren bankalar aslında maaş bordrosu şeklinde alamadıkları teminatı gerektiğinde kefalet veya ipotek şeklinde başka yollarla da alabiliyor. Maaş Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır?


Maaş bordrosu olmadan banka kredisi almak için bankaların koştuğu diğer temel şartları sağlamak yeterli olabiliyor. Maaş bordrosu özellikle banka açısından kredi talep edenin düzenli bir gelirinin olduğu yönünde önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Diğer yandan bir kişinin düzenli geliri maaş dışında kira geliri veya ortaklık geliri olabiliyor. Bu durumda banka işte kredi başvurusu yapan kişiden bu diğer düzenli gelirlerine ait örneğin kira kontratı veya aylık düzenli banka hesap hareketleri gibi kanıtları talep edebiliyor. Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar listemizi de inceleyebilirsiniz.Maaş Bordrosuz Kredi Kimler Alabilir?


Maaş bordrosu olmadan kredi alabilecek kişileri şu şekilde sıralayabiliriz: • Maaş bordrosuz kredi almak isteyen kişilerin maaş dışı eşlerinden veya diğer kaynaklardan düzenli bir gelirlerinin olması gerekiyor.
 • Kredi alacak kişilerin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması ve ayrıca kredi hayat sigortası tarafından belirlenen yaş haddini de aşmamış olması gerekiyor.
 • Kredi alacak kişilerin kredi talepleri bankaca belirlenen teminatsız limitlerin üzerindeyse bu durumda kredi talep edenin bankaya araç veya gayrimenkul gibi bir teminat göstermesi gerekebiliyor.
 • Eşini kefil olarak gösterip kredi talep edecek olan kişilerin eşlerinin mutlaka düzeni ve belgeli mesleki gelirlerinin veya maaş bordrolarının bankaya sunulması gerekiyor.
 • Maaş bordrosu olmadan alınan kredi türleri genellikle ihtiyaç kredileri veya bazı durumlarda küçük tutarlı girişimcilik kredileri olarak sınırlanabiliyor. Bu açıdan örneğin maaş bordrosuz veya gelir belgesiz konut kredisi almak mümkün olamıyor.


Maaş Bordrosuz Kredi Alırken İstenen Evraklar Nelerdir?

Maaş bordrosu olmadan kredi almak için bankalarca istenen evraklar şu şekilde: • Kişinin maaş dışında diğer gelirlerini gösterir belgeler.
 • İkametgâh belgesi.
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.
 • Kişi tarafından ıslak imza ile onaylanmış kredi başvuru formu.
 • Tapu, araç ruhsatı, iş yeri ruhsatı ve banka hesap cüzdanı gibi belgeler.


İş Bankası Maaş Bordrosuz Kredi Şartları


İş Bankası’ndan Maaş bordrosu olmadan kredi almak için bankalarca koşulan başlıca şartlar şunlar: • Bankanın müşterisi olarak bankada aktif çalışır hesap sahibi olmak.
 • 60 ay ve 60.000 TL’den daha uzun vade ve miktarda kredi talebinde bulunmamış olmak.


İş Bankası müşterilerine 1,05 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullandırabiliyor. Buna göre müşteri örneğin bankadan 20.000 TL ihtiyaç kredisini 60 ay vade ile alırsa aylık 477 TL taksit ödüyor. Aynı miktar kredi 24 ay vade ile alınır ise bu durumda taksit ödemesi 962 TL oluyor. Diğer yandan 24 ayda banka tarafından uygulanan faiz oranı da aylık 0,99’a düşüyor.Akbank Maaş Bordrosuz Kredi Şartları


Maaş bordrosu olmadan Akbank’tan kredi almak için gerekli şartların başında krediye bordro dışında bir teminat göstermek geliyor. Maaş bordrosuz kredi için bankaya başvuran kişiler en fazla 50.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorlar. Örnek olarak Akbank’tan 50.000 TL kredi çeken bir müşteri farklı vadelerde aşağıdaki turaları ödüyor. • 12 ay vadede aylık 4.495 TL taksit ödeniyor.
 • 24 ay vadede aylık 2.406 TL taksit ödeniyor.
 • 36 ay vadede aylık 1.736 TL taksit ödeniyor.
 • 48 ay vadede aylık 1.394 TL taksit ödeniyor.
 • 60 ay vadede aylık 1.192 TL taksit ödeniyor.


Burada bankanın uyguladığı faiz oranı ise vadeye göre 1,45 ile 1,15 arasında değişiyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.