SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Devlet Destekli Evlilik (Düğün) Kredisi Nedir? Başvurusu, Şartları (Çeyiz Hesabı)

Devlet destekli evlilik kredisi 2020 yılında verilmeye devam edecek. Devlet desteğiyle düğün kredisi almak isteyenler için başvuru şartlarını, çeyiz hesabına dair tüm bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2019 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Devlet Destekli Evlilik (Düğün) Kredisi Nedir? Başvurusu, Şartları (Çeyiz Hesabı)

Devlet destekli evlilik kredileri, devletin yeni evlenen çiftlere sunmuş olduğu en önemli imkanlardan bir tanesidir. Son zamanlarda ekonomide yaşanan sıkıntılar sebebiyle pek çok evlenecek olan çift zorluk yaşamaktadır. Özellikle sıfırdan bir oluşturmak için bayağı maddi sorun yaşayan çiftler, devlet tarafından unutulmadı.Evlenmek isteyip de maddi anlamda sorun yaşayanları 2020 yılı içinde devlet unutmadı ve onlara evlilik kredisi vermeye hazırlanıyor. Kamu bankaları ile ortak olarak hazırlanan bu tasarıda yapmak gereken tek şey ise anlaşmalı kamu bankalarından birisinde çeyiz hesabı açtırmak. Sonrasında ise devlet çeyiz paralarını kişilerin açmış olduğu bu hesaplara yüklemekte. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli durum, devletin yeni evlenecek olan çiftlere sağladığı çeyiz hesabından yararlanmak için belirli şartları taşımak.Devletten Evlenenlere Çeyiz Kredisi 2020


Devletten yeni evlenen kişilere sağlanan çeyiz kredileri, evlenmek isteyip de maddi anlamda sorun yaşayan kişilerin derdine derman olan en önemli yardımlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yeni evlenecek olan çiftler için Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelik kapsamında gerçekleştirilen projede 2019 yılı için pek çok gencimize yardımcı olunurken 2020 yılı için de aynı projenin devam etmesi kararlaştırılmıştır. Çeyiz Hesabı Nedir?


Çeyiz hesabı, devletten evlenme katkı kredisi almak isteyen kişilerin anlaşmalı bankalar üzerinde bu katkı paylarını almak için açtırdıkları hesaplardır. Buna göre eğer kişi gerekli şatları sağlıyorlar ise devletten çeyiz kredisi alabilmektedirler.Çeyiz Hesabını Kimler Açtırabilir?

Çeyiz hesabı açtırmak isteyen kişilerin, belirli şartları taşımaları gerekmektedir. Buna göre devletten evlenme kredisi konusunda destek almak isteyen kişilerin sağlamaları gereken şartlar şunlardır:•    Çeyiz hesabı açtıracak olan kişinin T.C. vatandaşı olması,
•    Mavi kart sahipleri,
•    Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması,
•    Evlenecek olan kişinin 27 yaşından küçük olması.Yukarıda verilen şartlar çeyiz hesabı açmak isteyen kişilerin sağlaması gereken ortak şartlardır. Buna göre en fazla kişilerin karıştırdığı durum ise çeyiz hesabının ortak açılması durumudur.Çeyiz Hesabına Nasıl Ödeme Yapılır?

Çeyiz hesapları şahsen açılır ve çiftler ortak hesap açılışında bulunamazlar. Ayrı ayrı hesapların açılması ve hesaplara 3 yıl boyunca düzenli olarak kişilerin ödeme yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra çeyiz hesabında yapılmaması gereken başka bir unsur ise çeyiz hesaplarından çiftlerin 2 defadan fazla para çekimi yapmamaları gerektiğidir.Yukarıda verilen şartlara uyan kişiler, devletten evlilik kredisi alabilmektedirler. Ayrıca bir bankada açtırılan evlilik hesabının başka bir bankaya taşınması da mümkündür.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.