SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Arsa İçin Kredi Veren Bankalar Listesi ve Hesaplama (Faizsiz, Uygun Faizli)

2020 yılında arsa kredisi veren 5 banka, ekspertiz değerinin yüzde 100'üne kadar nakit imkanı tanıyor. Arsa kredisi almak için Ziraat Bankası, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, TEB ve Albaraka Türk'e başvuruda bulunabilirsiniz. İpotekli arsa kredisi başvurusu şartları, vade seçenekleri ve faiz oranları hakkındaki detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2020 10:56
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Arsa İçin Kredi Veren Bankalar Listesi ve Hesaplama (Faizsiz, Uygun Faizli)

2020 arsa için kredi veren çok sayıda banka bulunmaktadır. Arsa kredisi, taşıt, konut vb. kredi seçenekleri gibi bireysel ihtiyaç kredileri arasında bulunur.Arsa almak isteyen ve yeterli nakite sahip olmayan kişiler için uygun faiz oranlarıyla arsa için kredi veren bankalar vardır. Bankalar arsa kredisi verirken farklı faiz oranları koymaktadırlar.Bankalar, arsa kredisi için başvuru yapan müşterilere kendi iç işleyişine göre şartlar ve teminatlar sunar. Bununla beraber birçok bankada ortak olan arsa kredisi almak için temel şartlar aşağıdaki gibidir.İPOTEKLİ ARSA KREDİSİ NEDİR?


İpotekli arsa kredisi verilen kredinin teminatı olarak alınacak arsanın, kredinin geri ödemesi tamamlanana kadar ipotek altında tutulması anlamına gelir.  • Kredi başvurusunda bulunan kişinin alacağı arsanın imarli olması gerekmektedir. İmarlı olmasının talep edilmesinin sebebi, imarı olmayan bir yapının ipotek altına alınamayacak olmasıdır.
  • Eğer alınacak arsanın imarı bulunmuyorsa, kredi başvurusunda bulunan müşterinin ipotek edilecek başka taşınmaz mal varlığı göstermesi gerekir.


ARSA KREDİSİ VEREN BANKALAR 2020


Arsa kredisi veren bankalar kredinin miktarı, vade ve faiz oranı gibi konularda kendi finansal özelliklerine göre farklılık gösterirler. Bankaların arsa kredisi için verecekleri tutar, alınacak arsanın ederinin %50'si ve %75'i arasında değişmektedir.Arsa kredisi veren bankalar şu şekildedir:  • Ziraat Bankası
  • Şekerbank
  • Türkiye İş Bankası 
  • Türkiye Ekonomi Bankası 
  • Albaraka Türk 


Ziraat Bankası Arsa Kredisi (%50 Değerine Kadar)

Ziraat Bankası arsa kredisi ile, yatırım yapmak isteyen müşterilerin destekçi konumundadır. Ziraat arsa kredisinin tutarı arsanın ekspertiz değerinin %50'sine kadar olabilmektedir. Vade süresi 60 aya kadar olabilen Ziraat  Bankası arsa kredisinin faiz oranı 48 aya kadar %1.52 iken 48 aydan sonra yükselmektedir.Ziraat Bankası arsa kredisi yaparken ipotek talebinde bulunur. Kredinin geri ödenmemesi durumunda arsaya el koyar. Bu bankadan kredi almak için kredi notunuzun yüksek olması temel belirleyici konumundadır.Eğer finansal geçmişiniz Ziraat Bankasından arsa kredisi almaya uygunsa ve krediniz onaylanırsa banka size vade süresince hayat sigortası sağlamaktadır.Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar listemizi de inceleyebilirsiniz.

Şekerbank Arsa Kredisi (10 Yıl Vade)

Şekerbank arsa kredisi, vatandaşa 120 ay vade ile esnek ödeme seçeneği ve %2.47 oranında faiz sunan bireysel kredidir. Arsa kredisi veren bankalar içinde, en uzun vade süresi veren Şekerbenk'tır.Arsanın ekspertiz değerinin %50'sine kadar kredi verebilen banka ipotek yapmayı bir şart olarak koymuştur.

Albaraka Türk Arsa Kredisi (%100 Ekspertiz Değerine)

Albaraka Türk arsa kredisi için maksimum 60 ay vade verir. Bir katılım bankası olan Albaraka Türk, arsanın ekspertiz değerinin %100'üne kadar kredi sağlamaktadır. Albaraka Türk de tüm katılım bankaları gibi faiz oranıyla değil, kar oranıyla çalışır ve aylık kar oranı %2.20'dir.

Türkiye Ekonomi Bankası Arsa Kredisi (%60'ına Kadar Destek)

Türkiye Ekonomi Bankası arsa kredisi verilirken kredi mikterı alınacak olan arsanın değil, ipotek edilen mülkün ekspertiz değerine göre hesaplanır. İpotek edilen mülkün ekspertiz değerinin %60'ına kadar kredi verilebilen Türkiye Ekonomi Bankası'nda maksimum vade 60 aydır.Esnek ödeme politikasıyla arsa için kredi veren bankalar arasında önemli yeri olan Türkiye Ekonomi Bankası'nda faiz oranı piyasa hareketlerinden etkilenmez ve vade süresince sabit kalır.

NOT: Bankacılık sektöründeki diğer kredi haberlerini ilgili ''Bankacılık'' kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.