SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileri? Araç Teminatlı Kredi Avantajları, Başvuru Şartları ve Evrakları Nelerdir?

Araç ipotekli kredi veren bankalar ile yüksek limitli ihtiyaç kredileri kullanılabiliyor. Araç teminatlı kredi ürünleri ile kredi sicili bozuklar ve düşük kredi notuna sahip başvuru sahipleri, nakit ihtiyaçlarını banka kredileri ile giderebiliyor. Araç ipotekli kredi 2020 Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, TEB, QNB Finansbank ve Akbank başvuru şartları, evrakları ve başvuru şekli ayrıntıları haberimizde...

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2019 22:40
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileri? Araç Teminatlı Kredi Avantajları, Başvuru Şartları ve Evrakları Nelerdir?

Kötü kredi sicili ve düşük kredi notuna sahip kişilerin kredi kullanabilmeleri yanında bankalar, yüksek limitli ihtiyaç kredileri için araç ipotekli kredi ürününü geliştirdiler. 2019 araç ipotekli kredi uygulamaları ile nakit ihtiyaçları gideriilmeye devam ederken, ipotekli ihtiyaç kredisi 2020 yılında da uygulanmaya devam edecek. Her banka tarafından verilmeyen araç ipotekli kredi ürünü, kamu bankaları ve bazı özel bankalar tarafından verilmektedir. Araç ipoteği ile kredi sahibi olacağınız araç ipotekli kredi veren bankalar 2020 güncel listesi şöyledir: • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
VAKIFBANK ARAÇ İPOTEKLİ YÜKSEK LİMİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ


Vakıfbank araç ipoteğiyle yüksek limitli kredi sahibi olmak için şahsınıza ait bir aracınızı bankaya ipotek göstermeniz yeterli olacaktır. Vakıfbank yüksek limitli ihtiyaç kredisi ile maksimum 48 ay vadeyle kredi kullanabilirsiniz. Kredinin onaylanması için müşterinin: aylık düzenli bir gelirinin olması ve banka incelemeleri sırasında müşterinin kredi notu ve kredi notunun risk teşkil etmemesi gerekmektedir.Kredinin limiti ipotek gösterilen aracın modeline ve markasına göre değerlendirilip, mevcut değerin yarısına kadar olacaktır. İpotek ettirilen aracın kredi tutarının binde 5’i tahsis ücreti olarak bankaya ödenir. Ayrıca banka tarafından kredisi onaylanmış müşteriye Hayat Sigortası, aynı zaman da rehin alınan otomobilin Kasko Sigortası da banka tarafından yapılmaktadır.Vakıfbank Araç İpotekli Kredi Başvuru Gerekli Evrakları Nelerdir?

 • T.C. kimlik belgelerinin aslı ve bir adet fotokopisi
 • İpotek ettirilen aracın ruhsat fotokopisi
 • İkametgah adresini ya da adına kayıtlı güncel elektrik, doğalgaz, su, vb. fatura fotokopileri
 • Gelir belgesi


ZİRAAT BANKASI UYGUN FAİZLİ ARAÇ İPOTEKLİ KREDİ


Ziraat Bankası araç ipotekli kredi ile ihtiyaçlarınızı karşılamak artık mümkün. Yüksek miktarda kredi talebi olan; kredi notu riskli grupta yer alan ya da kredi sicili bozuk olan bir müşteriyseniz Ziraat Bankası aracılığıyla araç ipotekli kredi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Başvuru için aracınızın ruhsat fotokopisi, sürücü ya da nüfus cüzdan fotokopiniz yeterlidir. Kredi başvurusu Ziraat Bankası şubelerine yapılmaktadır. Bankanın müşterisine sunduğu kredinin özellikleri şunlardır: • 0 km ve en fazla 5 yaşındaki araçlar için kullanılabilir.
 • Kredinin maksimum vadesi 60 aydır.
 • 256 lira Hayat Sigortası uygulanmaktadır.
 • Kredinin güncel faiz oranı ise %1.25’tir.


AKBANK ARAÇ İPOTEKLİ KREDİ VE BAŞVURUSU

Akbank ipotekli ihtiyaç kredi başvurusu için 18 yaşını doldurmuş, gelir belgesine sahip bir müşteri olmanız yeterlidir. Akbank’ın ipotekli kredilerinde kredi notuna veya kredi siciline bakılmamaktadır. Yüksek miktarda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için uygun olan bankanın araç rehinli kredilerinde uyguladığı maksimum vade 60 aydır. Akbank kredi güncel faiz oranı ise %1.51’dir.Araç ipotekli kredi talebinde bulunan müşterinin hayat sigortası yaptırması gereklidir. Başvurular bizzat Akbank şubelerine yapılmaktadır, bankanın istediği evraklar şunlardır: • Kredi talebinde bulunan müşterinin kimlik belgesi
 • Müşterinin gelir belgesi
 • Müşterinin ikametgah adresini gösteren belge
 • Son 3 aya ait kendi adına kesilen fatura
 • Araç eksper raporu


TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI (TEB) ARAÇ İPOTEKLİ KREDİ

Türkiye Ekonomi Bankası araç ipotekli kredi ile müşterilerine 60 aya kadar vade seçeneğiyle kredi olanağı sunmaktadır. Bankanın araç ipotekli kredi alacak müşterilerine uyguladığı güncel faiz oranı %2.60’dur.TEB, ipotek edilecek araç değerinin %59’si kadar üst limitle kredi vermektedir. Kredi alacak kişilerden, aldıkları kredi tutarının %0.5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerin en yakın TEB şubesine giderek, kredi başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru sahibinin nüfus cüzdanı, ipotek aracına ait belgeler ve gelir belgesi de gerekmektedir. QNB FİNANSBANK TAŞIT REHİNL İHTİYAÇ KREDİSİ


QNB Finansbank araç ipotekli ihtiyaç kredisi son zamanların en rağbet gören kredilerinden bir tanesidir. QNB Finansbank söz konusu aracı teminat kabul edip başvurusu onaylanan müşterisine 60 ay vade olanağıyla maksimum 50.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir. Güncel faiz oranı ise %1.79’dur.Banka tarafından krediniz işleme konduğu andan itibaren aracınız sigortalanır. Aynı zamanda bireysel hayat sigortanız da banka tarafından karşılanacaktır. Gerekli evrak ve belgelerle birlikte en yakın QNB Finansbank şubesine kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.HALKBANK ARAÇ REHİNLİ KREDİ


Halkbank araç ipotekli kredi için bilinmesi gerekenler şunlardır: Halkbank güncel faiz oranını %1.59 olarak belirlemiştir. Bankadan araç ipotekli 100.000 TL kredi alan bir kişiden; 500 TL kredi tahsis ücreti, 800 TL ekspertiz ücreti ve 155,76 TL de ipotek tesis ücreti alınmaktadır.Araç ipotekli kredi başvuru talebinde bulunmak isteyen müşterinin; kimlik belgesi, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve araç eksper raporu ile Halkbank şubelerine gitmeleri gerekmektedir.ARAÇ REHİNLİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, SÜREÇ NASIL İŞLER?


Kredi başvuru ve kredi onaylanma sürecinde, banka başvuruda bulunan her müşterisinden kredi verme kriteri olarak belirli şartları yerine getirmelerini bekler. Müşteriler bankanın talep ettiği şartları yerine getiremezlerse kredi onayı da gerçekleşmeyebilir. Bu durumla karşılaşan müşteriler araç ipotekli kredi başvurusunu değerlendirebilirler.Kredi başvuru işlemini gerçekleştiren tüketici hakkında banka, tahkikat süreci başlatacaktır. Banka, kredi talebi olan müşterinin kredisini onaylama aşamasında kredi notunu, kredi sicilini, gelir durumunu baz alarak kredinin onaylanıp onaylanmayacağına karar verir. Eğer tüketicinin kredi notu riskli grupta yer alıyorsa, kredi sicilinde ödenmemiş borçlar yüzünden yasal takibe alınmış veya borçlar yüzünden icralık olmuşsa banka tarafından olumlu dönüş alamayacaktır.Bu sebeplerden dolayı kredi alamayan müşterilerin; yüksek gelirli ve yüksek kredi notuna sahip bir yakınını kefil göstermesi veya arsa, ev ya da araçlarını bankaya ipotek göstermesi durumunda banka tarafından kredisi onaylanabilir.Araç Teminatlı İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Çekilecek olan kredi tutarı, ipotek gösterilen aracın değerinin üzerinde olamaz.
 • Kredi başvurusu yapan tüketicinin aylık düzenli bir geliri olmalı ve bu husus belgeli olarak bankaya kanıtlanmalıdır.
 • 18 yaşından büyük olmanız, bankanın durumuna göre de 70 veya 75 yaşından büyük olmamanız gereklidir.
 • İpotek edilen aracın kredi için başvuran müşterinin kendi üzerinde kayıtlı olması gerekmektedir. Söz konusu aracın ruhsatı müşterinin üzerine kayıtlıysa kredi onayı daha hızlı gerçekleşecektir. Aracın başkasının üzerine kayıtlı olması durumunda üzerine kayıtlı olan araç sahibinin rızası gereklidir.
 • İpotek gösterilen aracın değeri banka tarafından belirlendikten sonra mevcut fiyatın yalnızca %50’si kadar kredi çekilebilecektir.
 • İpotek gösterilen aracın üzerinde haciz işleminin bulunmaması gereklidir.


Araç İpotekli Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kredi başvurusunda bulunan müşterinin kimlik belgesi gereklidir. Müşteri üzerine T.C. numarasının yazılı olduğu; nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport veya kişinin geçici kimlik belgesi gibi belgelerle başvuru yapabilmektedir.
 • Araç ipotekli kredi sahibi olmak isteyen müşterilerin gelir belgesi gereklidir.
 • Yine bu kapsamda kredi talebi olan tüketici eğer serbest meslek ile uğraşıyorsa vergi levhası, maaşlı çalışansa maaş bordolarını, tüketici eğer çiftçilik ile uğraşıyorsa çiftçilik belgesini, kira gibi aylık gelirinin üzerine ek gelir sahibi olan müşterilerin de kira kontratı gibi belgelerini bankaya teslim etmeleri gereklidir.
 • Kişilerin adreslerini teyit amaçlı ikametgah belgeleri veya adına ya da adresine kesilmiş son 3 aya ait faturaları bankaya sunulmalıdır.
 • Kredi başvurusunda bulunan müşterinin ipotek ettireceği aracın ruhsatının aslını ve fotokopisini bankaya teslim etmesi gerekmektedir.


Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Avantajları Nelerdir?

 • Araç ipotek ettirilmesi durumunda diğer ihtiyaç kredilerine farkla daha yüksek meblağlarla kredi sahibi olabilirsiniz.
 • Aracın rehin edilmesi bankanın krediyi onaylamasını hızlandırır, kredi borcunun ödeneceğinin teminatıdır.
 • Onaylanan kredinin diğer ihtiyaç kredilerine farkla daha uzun vadeli olması ödemeyi rahatlatır.


Bankaların güncel kredi kampanyaları; konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranları, faiz indirimleri ve kredi başvuru süreci ayrıntıları için /haberi/kredi linki üzerinden Kredi sayfamızı takip edebilirsiniz.Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar listemizi de inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.